Teraz ku každému nákupu Parfém na pranie 10 ml zdarma ako darček!

Šípkový olej - hviezda v boji proti vráskam

Pokiaľ neustále hľadáte tajomstvo dokonalej pleti, je čas vyskúšať malý zázrak z prírody - čistý šípkový olej! Pre jeho vyhladzujúce a omladzujúce účinky si ho obľúbila rada svetových celebrit. Olej zo šípok je tiež jedným z obľúbených kozmetických produktov Kate Middleton, vojvodkyne z Cornwallu a princeznej z Walesu.

Šípkový olej sa získava z plodov a semien rastliny šípkovej ruže. A na rozdiel od množstva pleťových olejov je tento prekvapivo ľahký a rýchlo sa vstrebáva.Je výnimočný tým, že nezanecháva pocit mastnoty, pretože sa radí do kategórie tzv. suchých olejov.

Šípkový olej je plný mastných kyselín, kyseliny transretínovej (prírodná forma vitamínu A), vitamínu C, vitamínu E a beta-karoténu.

Výhod šípkového oleja je veľa a existuje mnoho rôznych dôvodov, prečo by ste si aj vy mali zaobstarať svoju vlastnú fľaštičku a vyskúšať ho, najmä ak vás trápia vrásky, lupienka, akné či drobné jazvy.

Čo všetko dokáže?

1. Pomáha hydratovat
Šípkový olej je zvláčňujúci rastlinný olej, ktorý účinne udržuje pokožku jemnú, hladkú a hydratovanú. Je to predovšetkým vďaka jedinečnej rovnováhe omega-3, -6 a -9 mastných kyselín, ktoré sú pre suchú a dehydratovanú pokožku najvhodnejšie.

2. Napravuje poškodenie
Pokiaľ si svoju kožnú bariéru predstavíte ako tehly a maltu, šípkový olej funguje ako záplata všetkých trhlín na poškodenej kožnej bariére, ktorá umožňuje únik drahocennej vlhkosti. Za to môžete poďakovať mastným kyselinám.

3. Vyrovnáva štruktúru pleti a pokožky
Šípkový olej je plný antioxidantov, ktoré pomáhajú zlepšiť štruktúru pleti a vyrovnať jej tón. Vitamín C je známy tým, že pomáha blednúť jazvám po akné a tmavým pigmentovým škvrnám. Rovnako pomáha redukovať jemné linky a vrásky.

4. Chráni
Voľné radikály spôsobené napríklad znečistením a UV žiarením urýchľujú starnutie pleti a vedú k tvorbe vrások a strate pevnosti. Šípkový olej ako antioxidant tieto voľné radikály neutralizuje, chráni pleť pred poškodením voľnými radikálmi.

5. Pomáha upokojiť akné
Štúdie ukazujú, že pleť so sklonom k ​​akné má nedostatok kyseliny linolovej (mastnej kyseliny, ktorú potrebuje), a viete, čo jej má vysoké množstvo? Šípkový olej.

6. Redukuje jazvy
Šípkový olej sa už po desaťročia používa na ošetrenie rán a/alebo jaziev. Priaznivý účinok tohto oleja sa prisudzuje jeho vysokému obsahu esenciálnych mastných a nenasýtených kyselín.

7. Vyhladzuje strie
Strií vás určite šípkový olej úplne nezbaví, ale bežne sa používa v olejoch na prevenciu vzniku strií a je jednou zo zložiek, ktoré odporúčajú poprední dermatológovia.

Môžete šípkový olej používať každý deň?

Ano, odporúča sa používať šípkový olej po rannom aj večernom čistení pleti. Je známy tým, že je ľahký a má nízku komedogenitu (komedogénne oleje sú tie, ktoré môžu často spôsobovať komedóny (pupienky)), takže upchaté póry sú pri šípkovom oleji menší problém než napríklad pri kokosovom oleji. Pokiaľ máte mastnejšiu pleť, stačí ráno pridať kvapku šípkového oleja do vášho obľúbeného hydratačného krému a pred nanesením ich premiešať v dlani.

Ktorý šípkový olej je najlepší?

Pokiaľ chcete používať priamo čistý šípkový olej, je najlepšou voľbou nerafinovaný olej lisovaný za studena od Natur Planet.

sipkový olej natur planet

Prevodnik