Aktuálne prebieha obrovský výpredaj, aký ste u nás ešte nezažili. Zľavy na vybrané produkty až do výšky 60%!

Zloženie parfémov

PARFEMÁRSKY SLOVNÍK - TU

 

To, či nám parfém vonia, by sme nemali posudzovať na prvý dojem. Každý parfém sa totiž postupne mení a po chvíli vonia úplne inak, preto nás prvý dojem klame. Prečo sa to deje? Je to dané zastúpením vonných esencií, ktoré delíme na tri časti (hlava, srdce a základ) parfému, ktoré sa uvolňujú postupne a nie naraz.

Hlava parfému (vysoké tóny)

Hlava parfému je zodpovedná za prvý dojem, ktorý nám vôňu prinesie. Na základe toho sa rozhodujeme, či nám vôňa sedí alebo nie. Zloženie, ktoré je v hlave parfému, vnímame veľmi intenzívne, avšak táto intenzita behom niekoľkých minút, či sekúnd ustúpi. Najčastejším zástupcom hlavy parfému sú svieže a ľahké zložky, ktoré sa najviac objavujú v jarných a letných vôňach, ktoré sú typické pre svoju sviežosť a ľahkosť.

Srdce parfému (stredné tóny)

Keď po niekoľkých minútach prejde hlava parfému, nastúpi srdce, ktoré obsahuje prchavé látky. Tie sú oveľa intenzívnejšie ako hlava vône. Obvykle vydrží 2 až 3 hodiny. Stredné tóny určujú charakter parfému, ktoré podporujú intenzitu vône a spolu s aromatickými esenciami neskôr tvorí základ parfému. Najčastejšie ingrediencie srdca sú kvetiny (ruža, jasmín).

Základ parfému (nízke tóny)

Nakoniec nastupuje základ parfému, jedná sa o pomalé látky, ktoré sú cítiť zhruba 4 hodiny. U niektorých parfémov je intenzita silnejšia, tým pádom môže vôňa trvať celý deň. Základom parfému sú najčastejšie jemné, drevité, cyprišové tóny alebo orientálne akordy, ako napríklad vanilka či kadidlo. Ďalej sa potom kombinujú s exotickým ovocím a kvetinami.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie