Slovník pojmov

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Y Z Ž

Harmanček

Aromatická bylinná vôňa so zelenými a korenenými podtónmi. Harmanček pravý (Matricaria chamomilla), je jednoročná alebo ozimná liečivá bylina z čeľade astrovité.

Hedione

Svieža syntetická kvetinová vôňa pripomínajúca jazmín so zelenými podtónmi.

Heliotrop

Heliotrop je syntetická látka sladkastej vanilkovej vône s kvetinovým a mandľovým podtónom, ktorá parfumu prepožičiava zamatovosť.

Hlava

Hlava parfému je zodpovedná za prvý dojem, ktorý nám vôňa prinesie ...

Hloh

Výrazná kvetinovo - medová sladká vôňa so živočíšnymi podtónmi. Hloh (Crataegus) je rod kríkov a stromov z čeľade ružovitej, ktoré rastú v miernom pásme severnej pologule. Hloh patrí medzi liečivé rastliny. Z voľne rastúcich domácich druhov sa…

Hnedý cukor

Výrazná sladká vôňa, pripomínajúca vanilkový struk.

Hrášok

Ľahko sladká ovocno - kvetinová nota. Hrach siaty (Pisum sativum) je rastlina z čeľade bôbovitých. Plody sú struky, obsahujú dužinaté semená zvané hrášky.

Hruška

Sladká a svieža vodná ovocná nota. Popisovaná ako vôňa plná radosti a veselosti. Hruška je druh ovocia, plod hrušky.

Hyacint

Ostrá, intenzívna zelená kvetinová nota. Orientálna vôňa hyacintu sa v minulosti vyvažovala zlatom. Hyacint (Hyacinthus L.) je rod jednoklíčnolistových rastlín z čeľade hyacintovitej. Hyacint východný (Hyacinthus orientalis) je v Európe obdivovaný…

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Krasnevone.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie