!!! IBA TERAZ: VYUŽITE 50% ZĽAVY NA DESIATKY PARFÉMOV, BYTOVÝCH VÔNÍ, KOZMETICKÝCH VÝROBKOV A VÔNÍ DO AUTA - NÁJDETE ICH V KATEGÓRII AKCIA !!!

Najčastejšie otázky

Čo je parfémovaná a toaletná voda?

Parfémovaná voda alebo Eau de parfum Yuven Luxe obsahuje 16 % kompozície, toaletná voda alebo Eau de toilette 9 % kompozície v koncentrovanom liehu.

Je pravda, že rovnaký parfém má na každom z nás trochu odlišnú vôňu?

Áno, je to pravda. Každý človek má svoju vlastnú špecifickú vôňu. Závisí to od vlastností jeho pokožky, výživy a zvykov. Parfém, ktorý u jedného užívateľa vonia veľmi príjemne, môže na pokožke iného užívateľa pôsobiť odlišne.

Mení sa vôňa parfému, ak zje užívateľ napríklad ostré korenené jedlo?

Vôňa parfému sa nemení, mení sa však vôňa pokožky, ktorá vyžaruje vône metabolickej premeny zjedeného pokrmu. Táto zmena je príčinou toho, prečo v komplexe s vôňou parfému vyznieva celkový dojem odlišne od vône parfému samotného.

Môže parfém ovplyvniť náladu?

Áno, veľmi. Vôňa pôsobí bezprostredne na psychickú rovnováhu. Príjemná vôňa dokáže veľmi rýchlo zlepšiť náladu, ale naopak, výrazná, veľmi intenzívna vôňa znepokojuje a môže vyvolať aj určité ťažkosti.

Existujú pravidlá, ako sa má parfém používať?

Áno. Parfém nikdy nesmie "tyranizovať" okolie. Platí tu zásada, že menej je niekedy viac. Behom dňa je lepšie používať ľahšie parfémované vody. Parfém samotný má byť používaný iba pre výnimočné a slávnostné príležitosti. Je tiež vhodné voliť vône s ohľadom na ročné obdobie. Pre teplé letné dni sú ako stvorené svieže, kvetinové, prípadne citrusové vône a ich modifikácie. V chladných ročných obdobiach sa uplatnia skôr ťažšie balzamické i orientálne typy vôní. To samozrejme nemá byť železným pravidlem. Výber vonnej garderóby každej ženy aj muža sa riadi ich osobným vkusom a spôsobom života.

Prečo sa nemá používať viac rôznych vôní naraz?

Každý parfém je jedným harmonickým celkom. Ak sa použije súčasne iný a odlišný intenzívne voniaci prípravok, dochádza často k disharmónii, ktorá vo svojom komplexe môže vyvolať nepríjemný dojem.

Ako a kde sa má parfém "nosiť"?

Je to predovšetkým otázka koncentrácie. Použije sa oná zaužívaná kvapka nanesená za ušným lalôčikom, je tým spravidla chápaný parfém. Všeobecne sa parfém nanáša na miesta, kde je pod pokožkou najviac krvných vlásočníc, t.j. do lakťovej jamky, ale i do podkolenia - do miest, kde je pokožka najteplejšia a kde sa vôňa parfému plno rozvinie. Parfém sa tiež nanáša na vlasy, tesne nad pokožku hlavy. Mimoriadne dobre vyniká parfém na odevoch z prírodných materiálov a na kožušinách, neodporúča sa však nanášať ich napr. na biele a svetlé odevné časti, obzvlášť nie na prírodný hodváb.

Ako dlho je parfém použiteľný a ako vieme, že už nie je v poriadku?

Ak nie je flakón s používaným parfémom vystavený účinku denného svetla a teplotám vyšším ako 20°C, vydrží niekoľko rokov.  Nové parfémy majú piktogramy, ktoré prezradia po akú dobu parfém nemení svoje vlastnosti po otvorení. Táto doba je podľa vône rôzna a pohybuje sa od 12 do 36 mesiacov. Parfém v originálnom neotvorenom flakóne potom vydrží aj niekoľko rokov. Parfém, ktorého farba sa mení, väčšinou na tmavší odtieň a okolo jeho uzáveru sa usadzuje živicový prstenec, je spravidla starý. Aj kyslá a živicová vôňa signalizuje, že parfém má svoju dobu použiteľnosti už za sebou.

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Krasnevone.sk
Prevodnik